Obchodná akadémia

Skola2

Skola3

Obchodná akadémia


Február - 2018
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Súťaže v školskom roku 2017/2018

 


Celoslovenská internetová súťaž s názvom zaujímavosti na tému: šport, kultúra, architektúra, veda a vzdelávanie v Európe

          

Úspech žiakov Obchodnej akadémie v Michalovciach ocenený priamo usporiadateľmi RPIC Trebišov. Naši žiaci sa z celkového počtu zapojených žiakov (709) umiestnili na najvyšších miestach. Získali sme 1. miesto Slávka Jalčová 2. A, 4. miesto Kristína Čermáková 3. C a tiež 7. miesto Samuel Tóth 2. C.

Z úspechu našich žiakov sa tešíme a gratulujeme im k dosiahnutým výsledkom.

Posledná fotografia je stiahnutá priamo zo stránky iRPIC Trebišov.


Sudoku

1.decembra 2017 sa 18 študentov OA Michalovce opäť po roku stretlo na VIANOČNOM TURNAJI SUDOKU. 3. miesto si vybojovala N. Virčíková 4. C, 2. miesto obsadila K. Kužmová-Meľková 3. B a na 1. mieste sa umiestnila E. Kmecová 3. B. Výhercom srdečne blahoželáme.
   


 

Záložka do knihy spája slovenské školy: Literárne osobnosti môjho regiónu

Mgr. Marta Onderková, Obchodná akadémia, Kapušianska 2, Michalovce

 

Tohtoročný projekt nám umožnil spropagovať zemplínsky región a jeho literárnych autorov. Do súťaže sa zapojilo 10 dievčat, ktoré prejavili pri tvorbe záložiek kreativitu, originalitu a estetické cítenie. Keďže pre náš región je charakteristický folklór, dievčatá spropagovali svoje záložky aj v krásnych zemplínskych krojoch v typickej dedinskej chyži aj na školskej výstavke záložiek. K záložkám sme do balíka pre partnerskú školu pribalili aj DVD a propagačné materiály o našom meste Michalovce. Všetky záložky sme odskenovali, vytlačili, urobili si z nich nástenku a mohli sme tak na tento projekt spomínať aj po jeho ukončení. Tešíme sa na ďalší ročník.

 

Odpoveď na správu hodnotenia nášho projektu, ktorá nás nesmierne potešila:

 

Dobrý deň, vážené panie Onderková a Jalčová, ďakujem Vám za vyhodnotenie projektu i za originálny prístup k jeho realizácii. Som na Vašu prácu a prácu Vašich žiačok hrdá. Prosím Vás, pochváľte ich aj za tie prekrásne záložky. A určite Vás budem všade prezentovať - ako jeden zo skvostov projektu. Zaradila som Vás aj do celoslovenského výberu. Prajem Vám všetkým príjemné chvíle pri čítaní kníh a všetko dobré. S úctou a hlbokou vďakou

Rozália Cenigová, ústredná metodička pre školské knižnice