Obchodná akadémia

Skola2

Skola3

Obchodná akadémia


November - 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Súťaže v školskom roku 2019/2020 

Informácie o súťažiach v šk. roku 2018/2019 si môžete prečítať na http://oami.edupage.org/news/ a na facebookovej stránke Obchodná akadémia oficiálna stránka


Súťaže v školskom roku 2017/2018

O CENU SLOVENSKÉHO UČENÉHO TOVARIŠSTVA - celoslovenská literárna súťaž

Dňa 17. mája 2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie jubilejného XX. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže 2018 "O CENU SLOVENSKÉHO UČENÉHO TOVARIŠSTVA" organizovanej Literárnym klubom Bernolák v Trnave. 

Študentka našej školy Slávka Jalčová obsadila v II. kategórii - próza Čestné uznanie.  K úspechu gratulujeme.


Múdra príroda 2018 - celoslovenská literárna súťaž

Dňa 30. apríla 2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie 6. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže organizovanej Slovenkou agentúrou životného prostredia pod záštitou Ministerstva životného prostredia v Robotníckom dome v Banskej Bystrici. Študentka našej školy Slávka Jalčová obsadila v II. kategórii: autori od 15 do 19 rokov 3. miesto. Literárnej súťaže sa celkovo zúčastnilo 89 prác.  Z úspechu sa veľmi tešíme a víťazke gratulujeme.

       


Regionálna súťaž o najlepší podnikateľský plán

Dňa 26. apríla 2018 sa študentky tretieho ročníka Obchodnej akadémie, Kapušianska 2, Michalovce Simona Paková a Nikola Hisemová zúčastnili regionálnej súťaže o najlepší podnikateľský plán, ktorý každoročne poriada Úrad Košického samosprávneho kraja, odbor školstva, v spolupráci s Obchodnou akadémiou, Watsonova 61, Košice. So svojím podnikateľským plánom: Tetovacie štúdiou HOLLYSKIN TATTOO, s. r. o. ktorého odbornou konzultantkou bola Ing. Dana Kerekešová, získali v silnej konkurencii krásne 2. miesto. 

Víťazkám srdečne blahoželáme!

  

Školské kolo olympiády "Mladý účtovník"

Dňa 22. 02. 2018 sa uskutočnila školská olympiáda "Mladý účtovník 2018". Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov - 2 žiaci z 3. ročníka a 8 žiakov zo 4. ročníka.

Umiestnenie žiakov je následovné:

1. miesto        Ondrej Kižik        4.A

2. miesto        Zuzana Eľková     4.B

3. miesto        Erika Budišová     4.A

                       Simona Hlavatá   4.C

Na regionálne kolo olympiády Mladý účtovník postupujú Kižik a Eľková. Výhercom blahoželáme a držíme palce.

   

Stredoškolská odborná činnosť - školské kolo

Dňa 22. 02. 2018 sa uskutočnila súťaž naších študentov v SOČ. Zúčastnilo sa 12 žiakov, ktorí obhajovali 7 prác v štyroch odboroch. Do obvodného kola postupujú tieto práce:

v odbore Potravinárstvo Michaela Gazdočková /2.C/ s prácou Lokálne potraviny

v odbore Tvorba učebných pomôcok Slávka Jalčová /2.A/ s prácou Finančná gramotnosť

v odbore Ekonomika a riadenie Bicková Aneta /3.A/  a  Kužmová Anna /3.A/ s prácou Cestovná kancelária /podnikateľský plán/

v odbore: Pedagogika, psychológia, sociológia Hajduková Nikola /3.B/  a Saboviková Natália /3.B/ s prácou Ženy a manažment

Postupujúcim srdečne gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili.

        

 

Celoslovenská internetová súťaž s názvom zaujímavosti na tému: šport, kultúra, architektúra, veda a vzdelávanie v Európe

          

Úspech žiakov Obchodnej akadémie v Michalovciach ocenený priamo usporiadateľmi RPIC Trebišov. Naši žiaci sa z celkového počtu zapojených žiakov (709) umiestnili na najvyšších miestach. Získali sme 1. miesto Slávka Jalčová 2. A, 4. miesto Kristína Čermáková 3. C a tiež 7. miesto Samuel Tóth 2. C.

 

Z úspechu našich žiakov sa tešíme a gratulujeme im k dosiahnutým výsledkom.

Posledná fotografia je stiahnutá priamo zo stránky iRPIC Trebišov.

 

Sudoku

 1.decembra 2017 sa 18 študentov OA Michalovce opäť po roku stretlo na VIANOČNOM TURNAJI SUDOKU. 3. miesto si vybojovala N. Virčíková 4. C, 2. miesto obsadila K. Kužmová-Meľková 3. B a na 1. mieste sa umiestnila E. Kmecová 3. B. Výhercom srdečne blahoželáme.

   

Záložka do knihy spája slovenské školy: Literárne osobnosti môjho regiónu

Mgr. Marta Onderková, Obchodná akadémia, Kapušianska 2, Michalovce

 Tohtoročný projekt nám umožnil spropagovať zemplínsky región a jeho literárnych autorov. Do súťaže sa zapojilo 10 dievčat, ktoré prejavili pri tvorbe záložiek kreativitu, originalitu a estetické cítenie. Keďže pre náš región je charakteristický folklór, dievčatá spropagovali svoje záložky aj v krásnych zemplínskych krojoch v typickej dedinskej chyži aj na školskej výstavke záložiek. K záložkám sme do balíka pre partnerskú školu pribalili aj DVD a propagačné materiály o našom meste Michalovce. Všetky záložky sme odskenovali, vytlačili, urobili si z nich nástenku a mohli sme tak na tento projekt spomínať aj po jeho ukončení. Tešíme sa na ďalší ročník.

 Odpoveď na správu hodnotenia nášho projektu, ktorá nás nesmierne potešila:

 Dobrý deň, vážené panie Onderková a Jalčová, ďakujem Vám za vyhodnotenie projektu i za originálny prístup k jeho realizácii. Som na Vašu prácu a prácu Vašich žiačok hrdá. Prosím Vás, pochváľte ich aj za tie prekrásne záložky. A určite Vás budem všade prezentovať - ako jeden zo skvostov projektu. Zaradila som Vás aj do celoslovenského výberu. Prajem Vám všetkým príjemné chvíle pri čítaní kníh a všetko dobré. S úctou a hlbokou vďakou

Rozália Cenigová, ústredná metodička pre školské knižnice