Obchodná akadémia

Skola2

Skola3

Obchodná akadémia


November - 2018
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Mimoškolské aktivity

Žiak našej školy Marko Lazár sa stal majstrom sveta - v športovej disciplíne GRAPPLING obsadil 1. miesto. Majstrovstvá sveta sa konali v nemeckom meste Hagen, v dňoch 16. - 18. 10. 2015.

Víťazovi k dosiahnutému úspechu srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa ďalších športových úspechov.

 

Deň duševného zdravia na O Michalovce

Vrámci „Dňa duševného zdravia" pripravilo občianske združenie pre duševné zdravie "Integra" pre našich žiakov zaujímavé interaktívne aktivity pre 3. ročník pod názvom "Šaleni, no a co?" Dozvedeli sme sa všeličo zaujímavé o psychike, o ľudskej duši  ako riešiť konflikty a ako predchádzať niektorým duševným ochoreniam. Veľmi sa nám páčili zážitkové aktivity atiež beseda súčastníkmi tohto podujatia. Otom, že sme boli aktívni svedčia aj naše prezentácie.


Dňa 9. marca 2015 sa naša škola zúčastnila kultúrneho podujatia (divadelného predstavenia) v historickej budove DJZ. Zájazdu sa zúčastnilo 220 žiakov 1. - 4. ročníka. Herci nám predviedli hru Obchod na Korze, ktorá tématicky zachytila obdobie 1. slovenského štátu počas 2. svetovej vojny, kedy aj mnohí Slováci podľahli vplyvom nacionlizmu a fašizmu. Hra bola pre našich študentov zaujímavá aj poučná, lebo sa dozvedeli mnohé nové skutočnosti o genocíde židovského obyvateľstva, ale aj o statočných ľuďoch, ktorí sa im snažili pomáhať. Takým bol aj hlavný protagonista Tóno Brtko - arizátor. Nakoniec svojím bojazlivým konaním tiež nepriamo spôsobil smrť starej obchodníčky - židovky, preto v návale zúfalstva a výčitiek svedomia spácha samovraždu. Predstavenie bolo obsadené dobrými hercami, z ktorých vynikala hlavne p. Kveta Stráňavova.  Študenti na záver ecenili výkon hercov dlhotrvajúcim aplauzom. 

Dňa 13. februára 2015sa uskutočnil 11. Valentínsky ples OA Michalovce. Organizovali ho študenti aplikovanej ekonómie, žiaci 3. A a 3. B triedy spolu s vyučujúcou Ing. Janou Bodnárovou. Zúčastnilo sa ho 122 žiakov a 13 učiteľov. Po slávnostnom otvorení riaditeľkou školy Ing. Annou Brhlíkovou, nasledoval program. V priebehu zábavy bola zvolená kráľovná plesu Katarína Kičinková 3. B a kráľ plesu Filip Lugoš 3. A a žrebovala sa tombola. Študenti a učitelia sa veľmi dobre zabávali. Akcia splnila svoj účel a bola úspešná.

Michalovce sú majstrami Slovenska v bojovom umení. Nás to teší o to viac, že sú žiakmi našej školy.Majstrom Slovenska sa stal žiak 2.B triedy Ondrej Bajus.Na druhom miestesa umiestnilMarko Lazar, žiak 3.B triedy, ktorý sa stal aj vicemajstrom sveta v zápasení a zmiešaných bojových umeniach.Ide o zmiešané bojové umenie, ktoré využíva zmes rôznych bojových umení, ako box, thai-box, sambo, zápasenie, jiu-jitsu a iné. Patrí k najtvrdším kontaktným športom v súčasnosti. Bojuje sa normálne aj na zemi, takže zápasník musí byť pripravený naozaj na všetko. Žiaci sú členmi Klubu bojových umeníMMA TEAM SLOVAKIA Michalovcea pracujú pod vedením trénera Tibora Šimoniča. Celému klubu, ale hlavne našim žiakom prajeme veľa ďalších úspechov.

Dňa 5. 11. 2014 sa zúčastnili triedy 2.A, 2.B, 1.A, 1.B a 1.C exkurzie v rodisku G. Zvonického na Močarianskej ulici. Pracovníci múzea nám vyslovili poďakovanie, že sme ako prvá stredná škola navštívili expozíciu múzea nášho veľkého rodáka Andreja Šándora - Gorazda Zvonického. Po úvodných slovách o knižnici a o Gorazdovi Zvonickom si prezreli film o jeho živote a diele.Imatrikulácia 2015

Už sa stalo dobrou tradíciou na škole – slávnostne prijímať do našich radov OAMI našich prváčikov. Obdobie adaptácie prváci zvládli na výbornú a 4.12. 2015 v MKS sa uskutočnil slávnostný krst alebo po študentský – imatrikulácia! Celu akciu pripravili študenti tretích ročníkov zo svojimi triednymi učiteľmi. Ak by sme známkovali akciu – tak určite tretiaci si zaslúžia jednotku s hviezdičkou!
Pani zástupkyňa Ing. Edita Dzurjová slávnostne otvorila imatrikuláciu, potom nasledoval kultúrny program našich študentov. Každá trieda pripravila dva až tri čísla a potom nasledoval tak očakávaný krst. A čo sa týka samotného programu – naši študenti nás veľmi milo prekvapili – všetko im ide od ruky – či spev ľudoviek alebo populárnej hudby, či moderny tanec alebo folklórny tanec, dokonca aj "balet" zvládajú na jednotku a ešte aj hrajú na hudobných nástrojoch! Našich hercov, spevákov a tanečníkov usmerňoval a pomáhal v príprave programu nás učiteľ slovenčiny Mgr. Jan Várady. Posledným bodom programu bol samotný krst, sľub a samozrejme rôzne súťaže pre našich prváčikov.
Ak aj ty chceš zažiť tu užasnú atmosféru – pridaj sa ku nám! Neoľutuješ! Tešíme sa na stretnutie s vami, naši budúci prváci!